Manuel Terapi, Fizyoterapi

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir!
Gaziemir, İzmir
Randevu Al

interfiz sağlıklı yaşam merkezi gaziemir fizypterapist manuel terapist

Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün, 09:30-20:30 arasıdır. Çalışma Saatlerimiz dışında bize whatsapp üzerinden ulaşıp, sorularınızı iletebilirsiniz.

Whatsapp: 0551 956 2709

Değerlendirme seansı nedir?
Değerlendirme seansı, adından da anlaşılacağı üzere fizyoterapistin danışanın rahatsızlığına yönelik yaptığı değerlendirmeleri içeren seanstır. Danışan, rahatsızlıklarını ve problemlerini sözel olarak anlatabileceği gibi medikal tanısını içeren raporlarını (mr, radyografi gibi) fizyoterapist ile paylaşabilir. Yapılan kontroller ve fiziksel testlerin ardından problemin sebebi anlaşılmaya çalışılır ve buna yönelik çözümler üretilir. Bu seans ortalama 20-25 dakika sürmektedir. interfiz Sağlıklı Yaşam Merkezinde Değerlendirme seansı ücretsizdir.

Seans ücretleri nedir?
Ücret bilgisi için arayınız. 0232 332 1100

Yeriniz tam olarak nerede?
Adresimiz:  Gazi Mah. Alb. İbr. Karaoğlanoğlu Cad. No: 17A Gaziemir/İzmir. Ek olarak bu sayfanın en altında yer altında yer alan haritaya tıklayarak google haritalar konumumuza erişebilirsiniz.

Sigorta seans ücretlerini karşılıyor mu?
Sosyal sigortanız seans ücretlerini maalesef karşılamaz. Hizmetimiz tamamen özeldir. Diğer yandan bazı özel sigorta şirketleri faturanızı iletmeniz halinde seans ücretini size iade etmektedir. Eğer özel bir sigortanız var ise sigorta firmanız ile görüşüp detayları öğrenebilirsiniz.

Seanslar ne kadar sürüyor? Kaç seans almam gerekir?
Bir seansın ortalama süresi 45-50 dakikadır. Kaç seans almanız gerektiği ise ancak değerlendirme sonrası belirlenebilir.


Manuel Terapi icon Manuel Terapi, Fizyoterapi

Manuel terapi elle tedavi anlamına gelmektedir. Sıklıkla eklem, kas, kemik ve bağ dokusu ile ilgili problemlerde kullanılan bir yöntemidir.

Omurga ile ilgili sorunlarda ve özellikle bel ve boyun fıtıklarında % 90’nın üzerinde başarılı sonuç verir.

Bel fıtığı veya boyun fıtığı için nadir olgular dışında kesinlikle ameliyat zorunlu değildir.

Manuel terapi sadece omurga problemlerinde değil, bir çok ortopedik problemde etkin olarak kullanılabilmektedir. Bunları başlıcaları; omuz problemleri, dirsekte (tenisçi ve golçü dirseği gibi) ve el bileğinde oluşan problemler (karpal tünel sendromu gibi), ayak bileği sorunlarında, diz problemlerinde, kalçanın fonksiyonel bozukluklarında ve fibromiyalji gibi bir çok rahatsızlıkta manuel terapi etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Manuel terapi yönteminde vücudunuzun doğal iyileşme kabiliyeti harekete geçirilir. Bu sayede daha kalıcı bir tedavi sağlanır.

Daha detaylı bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Manuel Terapi


nörolojik rehabilitasyon Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon, en yalın olarak beyin ve omurilik sistemlerine bağlı meydana gelen sağlık problemlerinin iyileştirilmesi uygulanan tedaviler bütünüdür.

Nörolojik rehabilitasyonda fizyoterapinin payı oldukça büyüktür.

Nörolojik Rehabilitasyon alanında uzmanlaşmış fizyoterapistlerimizle size özel programımızı belirliyoruz.

Başlıca Nörolojik Rehabilitasyon Hastalıkları ve Alanları

 • İnme (Felç) rehabilitasyonu
 • Multipl Skleroz (MS)
 • Parkinson
 • Omurilik hasarı rehabilitasyonu
 • Periferik sinir yaralanmaları
 • Beyin tümörü ameliyatları sonrası rehabilitasyon
 • Serebral Palsi (CP)

Erken dönemden başlayarak etkin fiziyoterapi programı, aile ve hasta yakını eğitimi, ev ortamının düzenlenmesi, günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi, ortezleme ve yardımcı araç kullanımı kullandığımız başlıca yöntemlerdir.

Unutmayın!

Hiç fizyoterapi almayan hastaların sadece %2‘si başarılı sonuçlar elde edebiliyor ve fizyoterapi sürecinin gecikmesi, geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.


ortopedik rehabilitasyon ikon Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik rehabilitasyon; kas, kemik, bağ doku ve yumuşak doku gibi kas-iskelet sistemini içine alır.  Bu dokuları etkileyen travmatik yaralanma veya zaman içerisinde oluşan dejenerasyon ya da cerrahilerinden sonra oluşan problemlerin en kısa sürede ve doğru şekilde iyileşmesini hedefler.

Ortopedik vakalar ve sporcu yaralanmalarında uzmanlaşmış fizyoterapistlerimize danışın. 

Başlıca Ortopedik Rehabilitasyon Rahatsızlıkları

 • Fıtıklar (bel fıtığı, boyun fıtığı)
 • Omuz Problemleri
 • Dirsekte Oluşan Tendinitler (Tenisçi ve Golfçü Dirseği)
 • Kalça ve Diz Protezi Cerrahisi (Protez Sonrası Rehabilitasyon)
 • Kemik Kırıkları
 • Kalça Sıkışma Sendromu
 • Omurga Eğrilikleri
 • Menüsküs Yaralanmaları ve Ameliyatları
 • Eklem Bağlarında Oluşan Yaralanmalar
 • Ayak Bileği Problemleri
Ortopedik  problemlerde amacımız;

Ağrının kontrolü, hızlı iyileşme, kalıcı çözüm, aktiviteye dönüş ve sorunun kaynağını ortadan kaldırmaktır.


interfiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-20:30
0232 332 1100
Gaziemir, İzmir

Randevu Al

Fizyoterapist Ekibimiz

fizyoterapist talha toklu width=

Fizyoterapist Talha Toklu

Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi mezunudur. Lisans ve lisans sonrası kendisini özellikle manuel terapi ve egzersiz alanlarında geliştirmiştir. Lisans eğitimi sırasında Almanya’da manuel terapi alanında staj yapma ve eğitim alma fırsatı oldu. Ayrıca bireysel antrenörlük sertifikalarına da sahiptir.

Manuel terapi diğer tedavi tekniklerinden farklı olarak ağrının ve diğer şikayetlerin gerçek kaynağını, detaylı değerlendirme ve analiz yöntemleriyle bulmamızı ve buna çözümler sunmamızı sağlar.

Sahip Olduğu Sertifikalar


 


Danışanlarımız

blank
Uzun zamandır geçmeyen bel ağrısı şikayetiyle bize başvuran danışanımız Akın Bey ile seanslarımızı tamamladık ağrılarımız büyük ölçüde azaldı. Ev programı çıkarıldı en az 3 ay egzersizlere devam ederek kazanımlarımızı kalıcı hale getiriyoruz. Kendisine sağlıklı ve ağrısız bir yaşam diliyoruz 🙂 Ağrısız Bir Yaşam Mümkün

 

 

 

Boyun Egzersizleri
Ön Çapraz Bağı Ameliyatı Sonrası Egzersizler

 

Ön Çapraz Bağı Ameliyatı Sonrası İleri Seviye Egzersizler
Denge ve Koordinasyon Egzersizleri

Merkezimiz Hakkında

interfiz Sağlıklı Yaşam Merkezi 250 m2 alanda fizyoterapi, manuel terapi, reformer pilates, klinik pilates hizmetleri vermektedir. İlerleyen dönemlerde diyetisyen ve pskilog desteği seanslarının açılması da planlanmaktadır.

 

interfiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-20:30
0232 332 1100
Gaziemir, İzmir

Randevu Al

 

Adres – Lokasyon

 Gazi Mah. Alb. İbr. Karaoğlanoğlu Cad. No: 17A Gaziemir/İzmir